דף הבית » חלומות, כותרות נוספות

חזיונות הגאולה – עץ החיים (חלום)

[ 1 בינואר 2012 | 1,083 views | אין תגובות ]

אני נמצאת עם חבורת ילדים שלומדת גיאוגרפיה, גיאולוגיה וכל המדידות למצב כדור הארץ ואיך להינצל מרעידת אדמה. אנחנו בראש גבעה שעליה עץ החיים גדול ועבות שבמרכזו שני גזעים. אני אוהבת את עץ החיים ונמשכת אליו. אני מרגישה שהכי בטוח זה להיצמד אליו ואפילו להיות בתוכו – במרכזו בין חלקי הגזע. זה המקום הכי יציב בעיני, כי אז העץ יישמר ויישאר שלם במקומו. אם הוא מתפצל חס וחלילה זה יגרום להפרדת הקרקע לשני חלקים וכאן מקור רעידת האדמה שכולם פוחדים ממנה. הילדים מתרחקים מהעץ והוא מכופף את ענפיו אחריהם, כי זו דרכו להביע את רצונו שיחסו בצילו, כי זה כל רצונו והוא שמח ושלם כשהם מתחתיו. אני מבינה את העץ לגמרי והוא מבין אותי אבל הילדים לא מבינים ופועלים לפי מה שלימדו אותם בבית הספר או בתנועות הנוער – לקרוא מפה ולמדוד מדידות גיאולוגיות. הם אפילו מכינים קופסאות שימורים ומזון לרעידת האדמה הצפויה. בסוף אני מטפסת על ענף והילדים בורחים אחרי שהזהירו אותי שלא להתקרב לעץ. הענף מצידו השמאלי מנדנד אותי בקשת לחצי מעגל ולא מוריד אותי – אבל מתכופף כמעט לקרקע ואני מבקשת מהמדריך בקבוצה לעזור לי לרדת והוא מתרחק עם הילדים. אני לא יודעת לקפוץ אבל אני יורדת ומחזיקה בקצה ענף שנתלש ונשאר בידי ורצה אחרי הילדים. כשאני רוצה להראות להם את קצה הענף – אני רואה שזה בעצם כף ידי ואצבעותי המכווצות.
אני חוזרת הביתה ושם עמי וניצי ילדים – עם עוד ילדים אורחים ואני מנסה להסביר לעמי וניצי את סיפור עץ החיים שהוא מלא אהבה ומדבר ואפשר לדבר איתו, כי כל מה שהוא רוצה זה שנחסה בצילו. כי רק אם כולם יעזבו אותו הוא ירצה אולי להתפצל מתוך צער ולהתכופף בנסיון להתקרב לילדים שלא יברחו ויש אי הבנה גמורה. זאת דרכו של העץ לבטא את אהבתו ורצונו לקרבה אבל הילדים חושבים שהעץ נופל ופוחדים ממנו ומרעידת אדמה. נראה שאני "שולפת הוכחה" לקירבה בינינו לבין העץ – את כף ידי ואצבעותי שהם כמו קצה ענף שעץ החיים נתן לי כשטיפסתי עליו וזאת תזכורת לחיבור שבינינו. עם ההוכחה הזאת בעצמי קיבלתי אישור שמה שמלמדים בבית הספר הוא טעות, ואני בכלל לא מודאגת מרעידת האדמה ויודעת שהמקום הכי בטוח זה לחסות בצל העץ וזה המרכז היציב ביותר – אפילו במקרה רעידת אדמה. חזרתי הביתה בלילה כדי להרגיע את הילדים. בעצם אני והעץ – זה אחד – גם אם אני רחוקה ממנו. ישראל וקודשא בריך הוא – חד הם.
י"ז בשבט התשס"ב 30.1.02

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.