דף הבית » חלומות

יום הולדת באחוזה (חלום הבוקר)

[ 1 בינואר 2012 | 770 views | אין תגובות ]

המון אנשים וילדים מוזמנים לחגיגת יום הולדת באחוזה של איש אמיד – כמו רוברט ר. – אני בביתי בקצה האחוזה מסדרת וצריכה לארוז חפצים ורהיטים כדי לעבור דירה. עמי שם. אני משתהה ומסתבכת קצת. אני יוצאת לטייל באחוזה בין המון החוגגים ורואה ילדים מסתדרים בטורים בצורת מרובע והכרוז מזמין אותם למקום עם מוזיקה חגיגית והבטחת מתנות. רוב הילדים קופצים משמחה ונוהרים לשם. איזו שמחה אדירה. ההורים הרבים מרשים לילדים ללכת ולרוץ לבדם למקום שבו מחלקים מתנות. אני חוזרת בדרכי לביתי ומהרהרת בביטחון שבמקום הזה – באחוזה המוגנת בגדר ונדיבות בעל הבית העשיר והעליצות והמוזיקה הנפלאה – וגם נהייתי סלחנית ואני מודעת לַשוני במנהגי – שכן אני מתחילה להבין שפ' עשה מאמץ לארוז ולסדר את הבית במשך יומים והניח לי להתבטל. אני יודעת שבבוא העת – היום למשל אוכל להשלים את חלקי בסדר ונקיון והכנות כדי לעבור דירה. עמי וודאי יעזור לי להזיז את המקרר ולהתעסק עם בעיות טכניות ואני נרגעת. ליד ביתי אני מבחינה בשלושה אחים בגילאים שונים שרוצים לקפוץ וללכת לחגיגה אבל אמא שלהם – נכה על גלגלים עם צוואר משותק ונתון בקולר – אוסרת עליהם ללכת עם שאר הילדים.
אז שלושת האחים מתחבקים יחד עם האם ואני מבינה שהם "ילדים טובים וממושמעים" ומקווה שאוכל לתת להם אח"כ מתנות "יום הולדת" כשאתפנה או אמצא מתנות בביתי. עוד ילדים קטנים קופצים ועולצים משמחה למשמע המוזיקה והבטחות הכרוז. ("הקריין"). השמחה אדירה וגם המבוגרים חשים בה – פרט ל"אישה הצרפתייה" על כיסא גלגלים שתבעה מילדיה להישאר לצידה. (*כמו בסככה ליד רחבת הכותל והפתח למנהרת הכותל)

מציאות
התעוררתי בשמחה עצומה ובראשי זמזמו פסוקי תהלים בנוסח תימן כמו מאז יום שני בלילה.
"הווסרו… רוזנים… ולא שמע עמי לקולי וישראל לא אבה לי… כמעט אויביהם אכניע ועל צריהם אשיב ידי".
"נשקו בר פן יאנף ותאבדו דרך".
"ה' אמר אלי בני אתה. אני היום ילדתיך". במזמור ב' שקרא דוד ברוך.

חברתי אומרת שהצרפתייה "קשת-העורף" והמרותקת שאוסרת על ילדיה ללכת לקבל מתנות ולשמוח היא "הגלות" על כיסא גלגלים. "זה כמו אמא שלי".
יום רביעי ג' בשבט 16-1-2002

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.