דף הבית » חלומות

רבצתי על גב הגנב (חלום)

[ 1 בינואר 2012 | 787 views | אין תגובות ]

אני בתוך בית גדול שנערכת בו שמחה – בעיקר בסלון , רוב האורחים גברים אוכלים ושותים סתם, אחרי ששמחת המצוה נגמרה. אני מסתובבת בחדרי השינה ובודקת, מגלה נסיונות לפריצה ולגנבת תכשיטים. אח"כ כשהגעתי לשירותים ראיתי שמישהו "דג" את רצועות התריס בחוט ו"חכה" בנסיון לפותחו. הצצתי וראיתי חבורת פושעים. הבנתי שאלה הם הפורצים. נכנסתי לחדר וביקשתי שיזמינו משטרה, התרעתי, התחננתי ולאיש לא איכפת. נכנסתי לחדר שבו היו גבר ואשה. האישה כמו ידידתי 'אני' צחקה עלי. נסיתי להפעיל את הפלאפון ומכשיר הטלפון כדי להזעיק משטרה ולא הצלחתי לחייג. גם לא קיבלתי עזרה. יצאתי שוב לחדר האורחים ומשם ראיתי איך הגנב-הפורץ נכנס מחדר האמבטיה – איך הוא בודק בחדרים ויוצא עם שלל בכל הכיסים. הכרזתי הנה הגנב, תקראו למשטרה. המשיכו בשויון נפש. מישהו אמר "זה מתנדב" והיה ברור שהגנב היה יוצא עם שללו. אז כעסתי תפשתיו בידו, היפלתיו ארצה וישבתי על גבו. הגנב שחור – עלוב כל כך – כמו צל אבל אנשים לא רצו לטרוח ולהתעסק ב"עניין פעוט" ולהסיח דעתם מלהגיהם והתבדרותם. כשכופפתי ידו והתיישבתי על גבו, ראיתי את חולשתו. הוא היה מוכן להשיב את "התכשיטים" שגנב, אם רק יניחו לו להימלט. אבל אני כבר לא וויתרתי והמשכתי לרבוץ עליו בכובד משקלי ודרשתי שיקראו למשטרה.

הערות
הבנתי שאני יכולה להשתלט על "הגנב השחור" שבתוכי ומחוצה לי ששודד את כוחי ואמונתי. הבנתי שאי אפשר לסמוך על אחרים שזוללים ומתבדרים. הבנתי שצריך להתעלם מכל הלעג והצחוק של "אני", שזה בעצם אני – שזה הבוז העצמי כנגד אהבת החיים ורדיפת צדק והכוח האישי והאמונה.
הבנתי ששר הביטחון שאמר אמש: לא מבינים שאם הרשות הפלשתינאית וערפת יפלו יהיה לנו גרוע פי אלף. הבנתי שהקצין – הלוחם – המחנך בתוכנית של מני פאר צדק: כמה אנשים מתוך 120 ח"כים החזירו 10% משכרם במצב הקשה, שהוא החיל המשוחרר בן ה-25 מתבייש לעזוב את הארץ עכשו ולצאת לטיול בחו"ל… ראיתי מנהיג אמיתי, מחנך.
יום ג' ו' בניסן תשס"ב 19-3-02

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.