דף הבית » מכתבים

איגרת סיון התשע"ב

[ 28 במאי 2012 | 1,105 views | אין תגובות ]

שבת שלום חברים וקוראים וחודש טוב.
עוד מעט תיכנס השבת, המהווה ערב חג השבועות, חג מתן תורה וחג הביכורים.
כל השמות הללו לחג הזה – שבו יש עלייה לרגל להביא את הביכורים לכהן ולאכול עם המשפחה בירושלים. אני מדברת כללית על מקור הצירוף הזה – שהוא חג מתן תורה בהר סיני וקבלתה ולימודה הלכה למעשה כל השנה – ימים ולילות ע"י בני ישראל לגלגוליהם בגלויות הגיאוגרפיות והתודעתיות – שהן התרחקות מהבורא על מנת להתגעגע ולשוב לחפשו בנפש ובמציאות על הקרקע.
המקורות שאספנו כאן עוסקים בכל זויות החג בנקודות קטנות – למי שמרוחק עדיין ממקורות היהדות בלימוד יומיומי ובשירת המצוות.
"ועמך כולם צדיקים, לעולם יירשו ארץ".
"כל ישראל יש להם חלק לעולם הבא" – משפט שקשה לי להבין עדין. איך שהוא לפי לימודי החסידות – הוא יהודי תמיד ואי אפשר לשפוט ולמדוד את מידת יהדותו. או אפילו לבטלה – עם כל המרת דת והתרחקות. אדרבא, ככל שתרחיק אותו בכוח- כן ירצה לשוב לבורא וקשרי נשמתו עם תורתו ומשפחתו ומורשת אימותיו ואבותיו.
התחלנו ממתן תורה ועשרת הדיברות, איזכור הביכורים, קריאת שיר השירים לאהבה שבינינו ומגילת רות לתחילת שושלת מלכי דוד שממנה נולד המשיח. רות המואבייה מציין את חסדי הגיורת שילדה את אבי שושלת דוד. זה שרטוט כללי לחודש סיוון – והעיקר הוא בלימוד האישי יום יום ושמירת המצוות – ואז מובטחת גם הגאולה השלמה. זהו קוראים יקרים – רק כדי לגעת בנשמתכם היודעת כל לפי ידיעתה והתפתחותה.

יום שישי ד' סיוון ה'תשע"ב. ארבעים ושמונה ימים לספירת העומר

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.