דף הבית » מכתבים, רשימה

איגרת לחודש מנחם אב התשע"ב

[ 5 באוגוסט 2012 | 1,292 views | אין תגובות ]

שלום לכל קוראי ומכרי
האתר לווה בקשיים עצומים ושום מילה לא נכתבת לפי רצוני והחלטתי גרידא – גם בזמן המחייב לדעתי.
אני מקווה שהדברים מתרחשים בעיתוי הנכון מכל הבחינות – למצבי האישי או מגבלותי או לפי יכולתי לשאת את עוצמות האור הניתכות עלינו וצורבות ונוקבות עד שורשי הנשמות – על כל הגילגולים והשושלות.
חשבתי הרבה על חורבן המקדש בתשעה באב ומשמעותיו. כאילו כלו כל הקיצים והעם גלה מן הארץ והתחיל במסע השני של התלאות – לנדוד ברחבי תבל.
אחרי זה קראתי על ט"ו באב – כולל פרקים בשופטים י"ט-כ"א על פילגש בגיבעה שכמעט נגדע שבט בישראל, בגלל אירוע דומה לסדום ועמורה.
ראיתי את המוות בחורבן המקדש – לפחות מבחינה רוחנית, שבלעדיה אין יהדות.
אחר כך הבנתי שהבורא קיבל אפילו גילוי עריות של בנות לוט – כחסד מצידן לתת חיים והמשך לעולם. גם מעשיה של תמר אשת יהודה – כדי "לצוד" את חמיה ולהקים זרע במקום ער ואונן. היא זוכה בתאומים ובזרע שיוציא את שושלת דוד המלך, בעקבותיה הלכה רות המואביה – כעצת חמותה – ונולד בן שימשיך את השושלת ויגיע לדוד המלך…
המשך השושלת – הפריון – חשוב יותר – מכל תאוות הפרט המחלל את המשך החיים – ובעצם מסכן את עצמו במוות – ואת המשך השושלת – וגורם בעצם ל"חורבן הבית".
לעומת זאת בונים את המקדש כל הזוגות – המתאמצים לקיים זוגיות כשרה וגידול הילדים.
לפעמים גם זה לא לטעמי ויש לי ביקורות על המקרא והמצוות, אבל מה חשובה דעתי בכלל – יחסית לאמיתות פשוטות כאלה – של אמונה ומסורת של אלפי שנים… אני יכולה לשתף אחרים בהבנותי – וגם זה כבר לא מניחים לי.
כל כך פשוט לסתום את הפה והמוח ולרתק אותי למיטה עד שאני מעדיפה לבקש הנחייה אמיתית בשעת הכתיבה ושמירה מיוחדת עלי ועל קהל שומעי.
ביום חמישי שעבר היה שוב מבחן כזה עם קהל מעורב – אדום ירוק ואבטיחים. עד שעה לפני הארוע לא ידעתי אם אוכל להגיע ואם אני מוכנה בכלל – נסיתי לדחות ולא הלך. נסיתי לקבל תשובה מוסמכת ונשארתי בערפל.
המכתב מנורית היה חסד שכיוון אותי לחומר שאקרא. שניתי את כל התוכניות. התפללתי מתוך חרדה איומה שיעבור הסיפור הזה בשלום – ולפחות נלך ונשוב משם בשלום. ליוו אותי הבת והנכדה שהייתי יותר חרדה לשלומן. וכשהרגע הגיע שרתי שני שירים בעוצמה שחדרה דרך חומות העיר – ירדה מהשמים וחזרה דרך גרוני המבוהל. נתתי הכל בלי להבין ובלי לנסות שיבינו. רק זעקות פרצו להבקיע את ליבות האבן. כנראה אף אחד לא הבין מה ששרתי אבל זה שהבנתי שעלי לעשות – לפי אגרות קודש שכתב הרבי שחיזק אותי למלאכה.
וכשחזרנו קדחתי מחום וחולי נורא ורעד ומכאובים מכל הסוגים.
לאל' פתרונים אבל רק עכשו התחלתי להתאושש מכל המתקפות… גם לא יכולתי לפקוח עינים ולקרוא – או להתקשר לעזרה…

שתהיה לנו גאולה שלמה
ושנעבור בהצלחה
את כל המבחנים.
באהבה. ברכה סרי.

יום ראשון י"ז אב התשע"ב 5-8-12

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.